Handicap , Rundy EDS, reguły

HANDICAP

GRACZ JEST ODPOWIEDZALNY ZA SWÓJ HANDICAP

Gracz ma obowiązek znać swój handicap dokładny oraz handicap gry na danym polu oraz wpisać go do score karty. Pola golfowe są różne i mają inny stopień trudności . W każdym klubie jest tabela, która pomoże graczowi  sprawdzić swój handicap gry. Na stronie PZG można też znaleźć kalkulator handicapowy gdzie po wpisaniu swojego HCP, tee z którego gramy oraz nazwy pola golfowego kalkulator nam wszystko przeliczy i poda HCP gry na danym polu .

Przykładowo gracz z hcp dokładnym o wartości  15 na polu Gradi Golf  grając z żółtych tee będzie miał HCP gry 14   a na  Kalinowych Polach 18 .

Jeżeli gracz zagrał rundę, w której uzyskał wynik obniżający jego HCP, to następną grę musi grać z nowego, poprawionego handikapu, nawet jeżeli nie jest on jeszcze uwzględniony w Bazie PZG (Reguła 6-2) – w przeciwnym razie jest zdyskwalifikowany.

HANDICAP DOKŁADNY GRACZA

Polski Związek Golfa przekazał nam narzędzie do bezpośredniej zmiany HCP przez gracza. Oto procedura:

 • Otwieramy stronę www.pzgolf.pl
 • Otwieramy zakładkę – Członkowie PZG
 • Wchodzimy w – Zmiana Handicapu
 • Otwiera się okno – Logowanie
 • Logujemy się do systemu PZG
 • Login i hasło każdy członek Klubu zarejestrowany w PZG otrzymał e-mailem z adresu eagle@pzgolf.pl
 • Login to pierwsze trzy litery imienia i nazwiska oraz data urodzenia, hasło – przypadkowe (można zmienić po zalogowaniu lub wejść w opcję – zapomniałem hasła lub nie mam). Naciskamy ikonę – Wyśli
 • Można poprosić w klubie o wygenerowanie nowego loginu !!
 • Po zalogowaniu podajemy nazwisko markera naszej rundy EDS, po czym wciskamy ikonę – Szukaj
 • System podaje nam propozycje do wyboru (może być kilku graczy o tym samym nazwisku).
 • Wybieramy właściwego.
 • Następnie wybieramy kolejno: pole na którym graliśmy, kolor tee oraz wprowadzamy datę rundy.
 • Dalej kolejno wpisujemy uderzenia brutto na poszczególnych dołkach, po czym naciskamy ikonę wyślij.

Aby mieć aktywny HCP trzeba zagrać minimum 4 handicapowe rundy w sezonie. Pamiętajcie , że można aktualizować handicap również poprzez rundy EDS pod pewnymi warunkami :

 1. Chcąc zaktualizować HCP poprzez rundę EDS musimy zgłosić w recepcji taki zamiar przed wejściem na pole .
 2. Po rundzie można zostawić score kartę w recepcji lub samemu wpisać rundę logując się do Eagla – robimy to obowiązkowo bez względu na wynik
 3. Aby zaktualizować HCP w kategoriach : plus-4,4, oraz 4,5-11,4 – musi się rozegrać rundę na 18 dołkowym polu
 4. Aby zaktualizować HCP w kategoriach 11,5-18,4 ; 18,5-26,4 ; 26,5-36 ; 36,1-54 można zagrać wyjątkowo( jak mamy mało czasu) tylko 9-dołków . Opis tego sposobu znajdziecie poniżej .
 5. Na stronie PZG znajdziecie opis systemu HCP EGA link : http://www.pzgolf.pl/wp-content/uploads/2012/01/System-HCP-EGA-2012.pdf

WYJAŚNIENIE: WYNIKI 9-DOŁKOWE

Z myślą o pracy i życiu rodzinnym lub braku kondycji fizycznej, wyniki 9-dołkowe zostały wprowadzone w celu umożliwienia oddawania wyników kwalifikacyjnych.

Od czasu wprowadzenia w życie , 9-dołkowe rundy kwalifikacyjne stały się w wielu krajach bardzo popularne, czasami stanowiąc aż 30% wszystkich rund w danej grupie graczy. Zyskali na tym zwłaszcza seniorzy i uczestnicy turniejów popołudniowych przy ograniczonej długości światła dziennego.

Praktyka dodawania 18 punktów Stableford zamiast nierozegranych 9 dołków i stosowanie węższej strefy buforowej sprawdziła się po rozległych badaniach w Niemczech podczas dwuletniego okresu pilotażowego.

Jednakże tradycyjny sposób rozgrywania rundy golfa, czyli na 18 dołkach, ciągle jest preferowany. Z tych powodów, gracz, który ma możliwość rozegrania 18 dołków w ciągu dnia, nie może oddawać dwóch wyników 9-dołkowych dziennie.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

© 2015 Pałac Brzeźno. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów turniejowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. Nr 101 z 2002 r., poz. 926 z późn. zm.).

FreshMail e-mail marketing free online marketing software
 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów turniejowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. Nr 101 z 2002 r., poz. 926 z późn. zm.).

FreshMail e-mail marketing free online marketing software