w Aktualności Golfowe

Zakończył się pierwszy w tym sezonie turniej Lotos PGA Polska Tour. Słota na przemian z wiosennym słońcem to nie jedyne atrakcje, które towarzyszyły rozgrywkom.

Finałowa grupa złożona z Martyny Mierzwy, pochodzącego z Anglii Toma Muchmora, Jakuba Ossowskiego oraz Petera Henry’ego Bronsona – do końca turnieju trzymała widzów w niepewności.

Po 16. dołku wyniki wskazywały na remis pomiędzy Mierzwą a Ossowskim. Siedemnastka okazywała się decydująca. Na dołku par 5 Kuba zagrał double’a, a Martyna Mierzwa triple bogeya, podczas gdy Tom i Peter obronili par. Osiemnasty dołek na par zakończyli Bronson i Muchmore, bogeya zanotowali natomiast Mierzwa i Kuba Ossowski. Tym samym okazało się, że identyczny rezultat po dwóch dniach – 139 uderzeń – zapisali na score cardach Peter Bronson, Jakub Ossowski i Tom Muchmore. O zwycięstwie musiała zadecydować dogrywka, która rozpoczęła się na osiemnastym dołku. Po uderzeniu z tee piłka Kuby Ossowskiego znalazła się w wodzie, podczas gdy zarówno Muchmore, jak i Bronson posłali piłkę na green. Peter i Tom zagrali na par, a Kuba bogeya. Tym samym po raz kolejny na 18. tee wrócił Bronson i Muchmore. Reprezentant Anglii posłał piłkę na 1,5 metra od flagi, zwycięski putt doprowadził go do pierwszego triumfu w turnieju z serii LOTOS PGA Polska Tour. Drugie miejsce ex aequo należy do Kuby Ossowskiego i Petera Bronsona, a trzecią lokatę zajęła Martyna Mierzwa.

„Pierwszy raz grałem na polu Gradi Golf Club i jestem pod wrażeniem. Było bardzo dobrze przygotowane. Dzisiejsza dogrywka przyniosła wiele emocji. Na pewno jeszcze wrócę do Polski” – powiedział Tom Muchmore.

Nagrodę w kategorii najlepszej kobiety brutto odebrała Dorota Zalewska z wynikiem 158 punktów. Maksymilian Biały natomiast zdobył puchar w kategorii najlepszego juniora stroke play netto, a w kategorii brutto Filip Kowalski.

W klasyfikacji stroke play netto trzecie miejsce z wynikiem 141 uderzeń zajął Mikołaj Kniaginin, drugą lokatę uzyskał Marek Nowicki (138 uderzeń). 137 uderzeń zapewniło najwyższe miejsce na podium Marii Żrodowskiej.

W klasyfikacji stroke play brutto z wynikiem 140 uderzeń, dwa poniżej par, zwyciężył Jakub Dymecki. Kolejne miejsca powędrowały do Anthony Kerra i Kuby Urbańskiego.

W kategoriach trenerskich najlepszym Golf Instructorem został Grzegorz Zieliński, najlepszy Qualified Golf Instructorem okazał się Brian Goode. Ryszard Kozieras został najlepszym Golf Trainerem, a w kategorii Fully Qualified Golf Professional ex aequo nagrodę odebrali Peter Bronson i Jakub Ossowski.

Bardzo dziękujemy partnerom:  GRUPIE LOTOS SA, Almar, Champagne Jacquart , Dr Irena Eris, Centrum Golf , Wódka Dwór Sieraków, Goldwell, , Grupa LUX MED, Professional Travel, Qatar Airlines, r3s men’s accessories, Titleist, Foot Joy, Work Service.