w Aktualności, Aktualności Golfowe

Amator zwycięża w Gradi Polish

Amator Nick Bachem został zwycięzcą trzydniowego turnieju Gradi Polish Open by Emeralld których jednym ze sponsorów była drogeria online Jasmin. Zawodnik z Niemiec przez trzy rundy uzyskał wynik 195 uderzeń, wyprzedzając o jedno uderzenie kolejnego amatora Nico Langa i zawodowca Marco Itena.

Doskonała pierwsza runda zakończona 63 uderzeniami wyprowadziła Bachema na prowadzenie, dając mu wynik siedem poniżej par. Drugiego dnia zagrał tylko o jedno uderzenie więcej, co pozwoliło mu z pozycją lidera wejść do finałowego dnia.

„Pierwsze dwa dni grałem dobrego golfa, nie popełniałem błędów, nie zrobiłem żadnego bogeya, co zawsze jest miłe. Dzisiaj było bardziej stresująco, nie grałem już aż tak dobrze, czułem presję przez pierwsze 9 dołków, może dlatego, że myślałem już o drugim zwycięstwie, dostaniu się do Challenge Tour itp. Potem się zrelaksowałem i było zdecydowanie lepiej”, powiedział Nick Bachem. Zwycięzca Gradi Polish Open by Emeralld jeszcze w tym roku przechodzi na zawodowstwo. Po turnieju na Gradi GC wybiera się do Hiszpanii, gdzie zakończy swoją amatorką karierę, biorąc udział w amatorskim turnieju European Team Champinship.

Drugie miejsce ex aequo zajął również pochodzący z Niemiec kolejny amator Nico Lang, miał on  zaledwie jedno uderzenie straty do zwycięzcy. Identyczny wynik, czyli 196 uderzeń uzyskał Pro Szwajcar Marco Iten i to on zdobył nagrodę główną turnieju – 5000 euro.

Wśród Polaków najlepiej poradził sobie Jakub Dymecki, który jako jedyny przeszedł cuta. Dymecki grał równo – 69, 70, 70 uderzeń i zajął dzieloną 41. pozycję. Niefortunny okazał się dla niego 13. dołek, gdzie zagrał triple bogeya.

Pole było w bardzo dobrej kondycji, co podkreślali sami zawodnicy. „Gradi Golf Club jest ciekawym ale zupełnie innym polem. Tu często gra się ironami z tee. Nie trzeba grać na duże dystanse ale liczy się precyzja. Bardzo mi się dobrze tu grało”, powiedział zwycięzca Nick Bachem.

To już czwarta edycja turnieju Gradi Polish Open. W zawodach wzięło udział 148 zawodników, w tym 16 Polaków. Tym razem w rywalizacji nie mógł wziąć udziału jeden z dwóch najlepszych polskich zawodowców Mateusz Gradecki, który gra w serii Challenge Tour w Czechach. Turniej poprzedził Turniej o Puchar Prezesa PGA Polska w formule Pro-Am, gdzie zwyciężyła drużyna w składzie Victora Veyreta w składzie Mateusz Ligocki, Tadeusz Wąchała i Michał Augustyn.