Certyfikat Dziedzictwa Kulinarnego dla Pałacowej Kuchni

Certyfikat Dziedzictwa Kulinarnego dla Pałacowej Kuchni

Miło nam poinformować, że Pałacowa Kuchnia otrzymała Certyfikat Dziedzictwa Kulinarnego przyznawanego przez Europejską Sieć Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego (Culinary Haritage Europe).

W najbliższą sobotę we Wrocławiu odbędzie się XVI edycja Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” na najlepszy regionalny i lokalny produkt żywnościowy oraz na najlepsze danie i potrawę regionalną i lokalną. W konkursie weźmie udział nasz Szef Kuchni – Maciej Dorosz. Przedstawi on dwie autorskie potrawy, których przepisy w rodzinie Doroszów są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Europejska Sieć Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego została powołana do życia w 1995 roku w Szwecji. Władze obserwując problemy z jakimi borykają się lokalne przedsiębiorstwa postanowiły stworzyć platformę ułatwiającą rozwój gospodarstw kultywujących regionalizm i tradycjonalizm kulinarny. Jednym z celów jest promocja produktów i stworzenie gospodarstwom możliwości ścisłej współpracy na tym polu.

Obecnie platforma ta zrzesza 24 regiony z całej Europy, w tym Dolny Śląsk. Efektem działań podjętych przez Departament Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego ma być poprawa dostępności lokalnych i regionalnych specjalności oraz promocja kultury kulinarnej zarówno wśród mieszkańców regionu, jak i turystów. Wymiernym skutkiem ma być również pomoc lokalnym przedsiębiorstwom w nawiązywaniu kontaktów handlowych oraz organizacja kursów szkoleniowych w celu polepszania dostępności i jakości specjałów dolnośląskiej kuchni.

Share this article

You May Also Like

© 2018 Pałac Brzeźno. Wszelkie prawa zastrzeżone.