Retro Cup 2018

Już po raz ósmy na polu Gradi Golf Club odbędzie się niezwykłe wydarzenie golfowe Retro Cup.

 W ramach tego wydarzenia , jak co roku, zorganizowane są dwa niezwykłe turnieje: Vintage oraz Retro Cup.

Turniej Vintage nawiązuje do lat 20-stych i 30-stych minionej epoki. Cieszy się on z roku na rok co raz większym uznaniem, wśród zgłoszeń odnotowaliśmy graczy nie tylko z Polski, ale również z Niemiec i Czech. Formuła tego wydarzenia jest wyjątkowa, gdyż nawiązuje ona do historycznych czasów tej dyscypliny sportu, a na całym świecie jest niewiele pól podejmujących się organizacji tego typu wydarzenia. Golfiści zobowiązani są do grania drewnianym kijami w strojach nawiązujących do wspomnianych czasów. W tym roku turniej rozegrany zostanie na 18-dołkach (w poprzednich latach golfiści stawiali czoło 9-dołkom). Uczestnicy turnieju, podczas każdej edycji, walczą o nadzwyczajne trofeum, czyli o wykonany własnoręcznie przez członka klubu -Mariusza Starobrzańskiego – puchar z 600-letniego czarnego dębu. Aby puchar ten mógł co roku przechodzić z rąk do rąk zwycięzców drzewo musiało być misternie przygotowywane, m.in.: suszono je przez 20 lat.

Retro Cup to wydarzenie, które także nawiązuje do ubiegłego wieku, tym razem golfiści również korespondują z latami 20-stymi i 30-stymi przebraniem, natomiast turniej rozgrywają kijami współczesnymi.

Oba turnieje rozgrywane są w formacie stroke play brutto.

Turniejom będą towarzyszyły atrakcje m.in.: wystawa zabytkowych samochodów, wystawa starych kijów golfowych, przejazdy bryczką, degustacje oraz bezpłatna Akademia Golfa organizowana dla tych, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z golfem.

 

Do kogo  trafi puchar? Czy zostanie w Polsce? Przekonamy się już jutro. Zapraszamy.

Share this article

You May Also Like

© 2018 Pałac Brzeźno. Wszelkie prawa zastrzeżone.