w Aktualności, Aktualności Golfowe

Marcin Mularski zwycięża ProAm Wrocław Open o Puchar Prezesa PGA Polska by Golf Clothes

Zakończył się ProAm Wrocław Open o Puchar Prezesa PGA Polska by Golf Clothes, który został poprzedzony konferencją prasową. Zwycięzcą turnieju został Marcin Mularski.

Najlepszą drużyną okazał się team Stanislasa Gautiera w składzie Paweł Jaroch, Wojciech Komorowski i Wojciech Skupnik z wynikiem 94 pkt. Stb netto. Drugie miejsce ze stratą 3 punktów do zwycięzców zdobyli Clemens Prader, Kornel Grzywocz oraz oraz Marcin Mularski. Na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna polskiego Pro – Maksymiliana Sałudy w składzie Anna Grzwocz, Jakub Szurlej i Krzysztof Lasik.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Iwona Sławińska-Zamirowska. Konkurs nearest to the pin zwyciężył Michał Ligocki. W konkursie longest drive najdalej z kobiet piłkę posłała Anna Grzywocz, natomiast wśród mężczyzn najdalej uderzył Kuba Urbański.

Podczas  Pro-Amu amatorzy zagrali z najlepszymi zawodowcami z całej Europy.  ProAm został rozegrany w formacie stableford netto. Liczyły się dwa najlepsze wyniki na każdym dołku.

ProAm poprzedziła konferencja prasowa, w której udział wzięli Prezydent Wrocławia – Rafał Dutkiewicz, Właściciel pola – Krzysztof Gradecki, Prezes PGA Polska – Jarosław Sroka, Prezes Polskiego Związku Golfa – Marek Michałowski oraz najlepszy polski amator – Mateusz Gradecki.

Już jutro na polu golfowym Gradi Golf Club rozpocznie się najważniejszy zawodowy turniej w Polsce,  należący do niemieckiego cyklu Pro Golf Tour – Wrocław Open 2017. Zawody będą trwały przez trzy dni.

Pro Golf Tour zaliczany jest do trzeciej ligi  golfa europejskiego. W turnieju weźmie udział prawie 100 zawodowców z całej Europy, a w śród nich dzięki dzikim kartom zobaczymy najlepszych graczy  PGA Polska: Adrian Meronk, Max Sałuda, Grzegorz Zieliński,Thomas Bosco-Cwiok, Adrian Kaczała, Łukasz Szadny, Kuba Ufnal i Kamil Chojnicki.

Szansę na grę w turnieju otrzymali także amatorzy – Kadrowicze Polski. Turniej Pro Golf Tour zaliczany jest do oficjalnego rankingu światowego WAGR (the World Amateur Golf Ranking. Pula nagród wyniesie niemal 130.000 PLN.